2018 DÜNYA KUPASI

DÜNYA KUPASI FİKSTÜR

Dünyanın en büyük futbol etkinliklerinden birisi olarak kabul edilen Dünya Kupası, bu sene 14 Haziran'da yapılacak olan Rusya - Suudi Arabistan maçı ile başlayacak. Dünya kupasını düzenlemek için rakipleri ile kıyasıya bir yarış içerisine giren Rusya, bu yarıştan başarılı bir şekilde çıkarak kupanın ev sahibi olmayı başardı.
Fikstür Geçen Yıl Belli Oldu
2018 Rusya Dünya Kupası'nın fikstürü; 2017 yılının Aralık ayında düzenlenen muhteşem bir tören ile belli oldu. Rusya'nın en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Moskova'nın Kremlin Sarayı, bu kuraya ev sahipliği yaptı. Törenin sunuculuğunu ise İngilizlerin eski futbolcusu Gary Lineker üstelendi. Fikstür çekimi sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de hazır bulundu ve kısa bir konuşma yaptı. Bunun yanı sıra FIFA Başkanı Infantino da törende hazır bulundu.
Açılış Maçı Rusya ile Suudi Arabistan Arasında
Yapılan fikstür çekiminden sonra ilk maçın ayrıntıları da belli oldu. Buna göre turnuvanın açılış maçında ev sahibi unvanına sahip Rusya milli takımı ile Suudi Arabistan ekibi karşı karşıya gelecek. A grubu mücadelesinin başlama saati ise 18 olarak belirlendi ve maçın Perşembe günü oynanacağı açıklandı. Karşılaşma, Lujniki Stadyumunda, başkent Moskova'da oynanacak. Bu müsabaka aynı zamanda günün tek maçı olarak da dikkat çekmekte.
Açılış maçından sonra 2018 Rusya Dünya Kupası, diğer gruplarda yapılacak olan müsabakalar ile devam edecek. Buna göre 15 Haziran tarihinde Fas ve İran milli takımları saat 18'de başlayacak olan maç ile karşı karşıya gelecekler. Bugünün ilk maçı ise Mısır ve Uruguay milli takımları arasında oynanacak. 15 Haziran Cuma gününün en heyecan verici maçı olarak tanımlanan Portekiz - İspanya mücadelesi ise milyonlarca kişiyi ekran başına kilitleyecek. Heyecan verici maçın hakemi ise Cüneyt Çakır.
16 Haziran Cumartesi günü Messi'li kadrosu ile dikkat çeken ve son anda Dünya kupası bileti alan Arjantin milli takımı ve son turnuvalarda çıkış yakalayan İzlanda Milli takımları karşılaşacaklar. Aynı gün ilgi ile beklenen bir başka mücadele ise Fransa ve Avustralya arasında oynanacak. Bunun yanı sıra son şampiyon Almanya, 17 Haziran Pazar günü sahaya çıkacak ve bir dönemin en iyi ekiplerinden birisi olan Meksika ile karşı karşıya gelecek.
Son yıllarda kupa kazanamayan ve muhteşem kadrosuna rağmen başarı elde edemeyen Brezilya ise yine aynı gün İsviçre milli takımını ağırlayacak. Bu müsabakanın başlama saati 21:00 olarak belirlendi.